Pro média‎ > ‎Tiskové zprávy‎ > ‎

Motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou

přidáno: 29. 3. 2015 3:15, autor: Ondřej Rozner   [ Aktualizováno 29. 9. 2015 2:16 uživatelem Ondřej Rozner ]
Dne 21. června 2015 vyjede na osiřelou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou opět vlak. Spolek Vltavotýnská lokálka ve spolupráci s Českými drahami totiž pořádá nostalgické jízdy motorového vozu pro veřejnost. Po dlouhé době se tak nabízí možnost projet se železným ořem malebnou vltavotýnskou krajinou, kudy již osobní vlaky téměř rok a půl nejezdí.
Celkem pojedou na týnské lokálce čtyři spoje, přičemž první zahájí jízdu už v Protivíně a poslední tam svou jízdu ukončí. V Číčenicích budou zajištěny přestupy na vlaky ze všech směrů.
Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale zejména pro rodiny s dětmi, jež mohou s rodiči strávit bezstarostný den plný pohody a zábavy. O nejmenší z cestujících se bude starat “hrajvedoucí”. Děti se mohou těšit na pestré omalovánky, kvízy a soutěže. Ve vlaku bude instalována pojízdná fotovýstava a na konečné stanici v Týně nad Vltavou bude možnost prohlídky stanoviště strojvedoucího, což bude zajisté nejen dětmi vyhledávaná kratochvíle.
Nostalgické jízdy se konají v den pořádání tradiční pouti v Týně nad Vltavou, jež nabídne kromě pouťových dobrot také mnoho atrakcí pro děti i dospělé. V případě hezkého počasí přijde určitě vhod i nově opravená městská plovárna.
Zpáteční jízdenka z Číčenic do Týna nad Vltavou pro dospělého přijde na 100 Kč, pro dítě a studenta na 60 Kč. Pro rodinu se vyplatí rodinná zpáteční jízdenka za 250 Kč. Cyklisté jsou ve vlaku vítáni.Jízdní řád, celý přehled jízdného a další informace včetně možnosti koupit si jízdenku předem v eShopu najdete na www.vltavotynskalokalka.cz. Sledovat nás můžete rovněž na Facebooku.