Pro média‎ > ‎

Tiskové zprávy

Níže naleznete chronologicky seřazené tiskové zprávy

Vlakem na týnskou pouť

přidáno: 14. 5. 2017 14:10, autor: Ondřej Rozner   [ aktualizováno 14. 5. 2017 14:13 ]

Regionovy Týn nad Vltavou
V sobotu 17. června 2017 budou České dráhy ve spolupráci se spolkem Vltavotýnská lokálka pořádat již třetí ročník úspěšné nostalgické jízdy z Protivína přes Číčenice a Temelín do Týna nad Vltavou a zpět, jejíž součástí je rovněž jízda vlaku na vlečku Jaderné elektrárny Temelín.
Jízda se bude konat v den pořádání Tradiční vltavotýnské pouti a jejím cílem je jednak připomenout provoz motoráčků v malebné vltavotýnské krajině, jednak nabídnout rodinný výlet plný zábavy a her na pouť v Týně nad Vltavou. V Číčenicích budou přípoje z/do Českých Budějovic, Vodňan, Protivína či Písku. Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale především pro rodiny s dětmi, jež s námi mohou strávit pohodový a zábavný den. Právě rodiny s dětmi tvořily v minulých ročnících nejčetnější a nejspokojenější část cestujících.
Akce se koná za každého počasí, za přepravu a její bezpečnost ručí České dráhy.
Jízdní řád, celý přehled jízdného a další informace včetně možnosti koupit si jízdenku předem v eShopu najdete na www.vltavotynskalokalka.cz. Sledovat nás můžete rovněž na Facebooku.

Pojeďte s námi motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou

přidáno: 22. 3. 2016 3:43, autor: Ondřej Rozner   [ Aktualizováno 22. 3. 2016 3:54 uživatelem Ondřej Rozner ]

Týn nad Vltavou 2015
18. června 2016 vyjede na trať z Číčenic do Týna nad Vltavou po roce opět osobní vlak. České dráhy a spolek Vltavotýnská lokálka totiž znovu pořádají nostalgické jízdy pro veřejnost. Máte tak možnost projet se vlakem do Týna nad Vltavou, kam se dnes po kolejích již běžně nedostanete.
Celkem pojedou na týnské lokálce čtyři spoje, přičemž první zahájí jízdu už v Protivíně a poslední tam svou jízdu ukončí. V Číčenicích budou zajištěny přestupy na vlaky ze všech směrů.
Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale hlavně pro rodiny s dětmi, které s rodiči stráví pohodový den plný zábavy. O nejmenší cestující se bude starat “hrajvedoucí”. Děti se mohou těšit na železniční omalovánky a soutěže. Nostalgické jízdy se konají v den pořádání tradiční pouti v Týně nad Vltavou, jež nabídne kromě pouťových dobrot také atrakce pro děti i dospělé.

Motoráčkem na pouť do Týna nad Vltavou

přidáno: 29. 3. 2015 3:15, autor: Ondřej Rozner   [ Aktualizováno 29. 9. 2015 2:16 uživatelem Ondřej Rozner ]

Dne 21. června 2015 vyjede na osiřelou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou opět vlak. Spolek Vltavotýnská lokálka ve spolupráci s Českými drahami totiž pořádá nostalgické jízdy motorového vozu pro veřejnost. Po dlouhé době se tak nabízí možnost projet se železným ořem malebnou vltavotýnskou krajinou, kudy již osobní vlaky téměř rok a půl nejezdí.
Celkem pojedou na týnské lokálce čtyři spoje, přičemž první zahájí jízdu už v Protivíně a poslední tam svou jízdu ukončí. V Číčenicích budou zajištěny přestupy na vlaky ze všech směrů.
Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale zejména pro rodiny s dětmi, jež mohou s rodiči strávit bezstarostný den plný pohody a zábavy. O nejmenší z cestujících se bude starat “hrajvedoucí”. Děti se mohou těšit na pestré omalovánky, kvízy a soutěže. Ve vlaku bude instalována pojízdná fotovýstava a na konečné stanici v Týně nad Vltavou bude možnost prohlídky stanoviště strojvedoucího, což bude zajisté nejen dětmi vyhledávaná kratochvíle.
Nostalgické jízdy se konají v den pořádání tradiční pouti v Týně nad Vltavou, jež nabídne kromě pouťových dobrot také mnoho atrakcí pro děti i dospělé. V případě hezkého počasí přijde určitě vhod i nově opravená městská plovárna.
Zpáteční jízdenka z Číčenic do Týna nad Vltavou pro dospělého přijde na 100 Kč, pro dítě a studenta na 60 Kč. Pro rodinu se vyplatí rodinná zpáteční jízdenka za 250 Kč. Cyklisté jsou ve vlaku vítáni.Jízdní řád, celý přehled jízdného a další informace včetně možnosti koupit si jízdenku předem v eShopu najdete na www.vltavotynskalokalka.cz. Sledovat nás můžete rovněž na Facebooku.

1-3 of 3