Akce v minulosti‎ > ‎

Vlakem za týnskou poutí (2018)V sobotu 16. června 2018 se uskuteční již čtvrtý ročník zážitkové jízdy. Akci pořádá náš spolek ve spolupráci se společností České dráhy. Tento rok slaví trať 192 z Číčenic do Týna nad Vltavou již 120 své existence.
Během této jízdy počítáme s nasazením dvou kapacitních motorových vozů 842 a přípojného vozu Bdtn (celková kapacita 208 míst k sezení + prostor na kola a kočárky). První ranní spoj pojede z Českých Budějovic přes Číčenice, Temelín do Týna nad Vltavou.
Jízda se bude konat v den pořádání tradiční vltavotýnské pouti a jejím cílem je jednak připomenout provoz vlaků v malebné vltavotýnské krajině, jednak nabídnout rodinný výlet plný zábavy a her na pouť v Týně nad Vltavou. V Číčenicích budou přípoje z/do Českých Budějovic, Vodňan, Protivína či Písku. První jízda vlaku bude začínat v Českých Budějovicích a poslední jízda vlaku tam bude končit. 
Akce je určena nejen pro zájemce o železnici, ale především pro rodiny s dětmi, jež s námi mohou strávit pohodový a zábavný den. Vyrážíme za každého počasí, za přepravu a její bezpečnost ručí České dráhy.

Autor fotografie: František Hrneček
Podřízené stránky (3): Ceník jízdného Jízdní řád Sponzoři